YÖK Onayı Alan Yeni Vakıf Üniversiteleri

FENERBAHÇE ÜNİVERSİTESİ ONAY ALDI

Birkaç yıl öncesine kadar önemli yargı sorunları ile boğuşan Fenerbahçe Spor Klübü, tüm bu sorunları aşmak bir yana, bugün eğitim alanında yaptığı önemli bir atılımla gündeme geliyor: Fenerbahçe Üniversitesi.

fenerbahce-egitim

Silivri Belediyesi ile yapılan protokol ile 30 yıllığına devralınan tarihi üç binada Silivri Kampüsü ve Ataşehir Kampüsü olmak üzere iki kampüs ile hizmet verilmesi planlanan Fenerbahçe ÜniversitesiFen Edebiyat Fakültesi, Mühendislik Mimarlık Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İletişim Fakültesi ve uzmanlık alanı olarak Spor Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi ile spor sağlığı alanına eğilecek Sağlık Bilimleri Yüksekokulu için 3 yıllık bir hedef belirlemiş durumda. Yine 5 yıla kadar da Hukuk Fakültesi ve Denizcilik Fakültesi açılması öngörülmektedir.

fenerbahce-uni-sema

Vakıf üniversitesi olarak kurulacak olan ve % 20’si burslu olmak üzere ilk yıl 1.000beşinci yılda 6.000 öğrenci hedefleyen üniversite’de eğitim dili ingilizce olacak.

yok-logo

17 Mart 2016 tarihli Yök Genel Kurulu tarafından Fenerbahçe Üniversitesi ile birlikte;  Eskişehir Teknoloji Üniversitesi, Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Tarsus Teknoloji ÜniversitesiTrabzon Üniversitesi ve Van Zehra Üniversitesi adları ile vakıf üniversiteleri kurulacak.

Kaynak : fenerbahçe.org – hurriyet.com.tr

Benzer Konular

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.