YÖK Başkanı Saraç’ın, Times Higher Education (THE) Mektubu

THE

YÖK Başkanı Saraç’ın, Times Higher Education (THE) Mektubu

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, Avrupa Üniversiteler Birliği (EUA), Bologna İzleme Komitesi ve Times Higher Education (THE)’in  de dahil olduğu yükseköğretim odaklı 100’e yakın kurum ve kuruluşa FETÖ darbe girişimi çerçevesinde bilgilendirme yazısı gönderdi.

FETÖ darbe girişimi sonrası Üniversitelerde alınan önlemlerle ilgili yanlış anlamalar ve bilgi hatalarının önüne geçmeyi hedefleyen bu bilgilendirme adımı sonrası, İngiltere’de bulunan ve dünyanın en önemli Yükseköğrenim sıralama kuruluşu olan Times Higher Education (THE), internet sitesinde Prof. Saraç’ın yazısına, geniş bir biçimde yer verdi.

Amaç Üniversiteleri Korumak

İnternet sitesinde, FETÖ tarafından girişilen darbe sonrası, üniversitelerin özerkliğini korumak ve yeniden tesis etmek olduğu özellikle vurgulandı.

YÖK Başkanı Saraç, bir heyetle birlikte, yurtdışı ziyaretlerle, durumu önemli gördüğü kurum ve kuruluşlara anlatacak. Ayrıca, 14 Eylül’de, Avrupa Üniversiteler Birliği ( EUA ) Yönetim Kurulu’na davet edildiği bildirildi.

THE‘nin konuyla ilgili haberine “https://www.timeshighereducation.com/news/turkeys-higher-education-chief-defends-purge” adresinden ulaşılabilir.

Benzer Konular

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.