Üniversitelerden İhraç Edilen Akademisyenler – Tam Liste

Üniversitelerden İhraç Edilen Akademisyenler – Tam Liste

darbe1

Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile ihraçlar sürüyor. Son olarak Resmi Gazete’nin 29 Ekim 2016 tarihli 29872 sayılı nüshasında yayınlanan 675 ve 676 sayılı iki yeni KHK yayınlandı. 675 sayılı KHK ile ÖSYM, TSK, Sağlık Bakanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Savunma Sanayi Müsteşarlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye İstatistik Kurumu (TUİK), Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Türk Standartları Enstitüsü (TSE), Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Kurumu (TÜBİTAK), Adalet Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı, Sayıştay, Yargıtay, Üniversiteler ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı’na bağlı bazı personellerinde içinde bulunduğu  Kamu Çalışanı İhraç edildi.

Üniversiteler’den ve YÖK’ten ihraç edilen çoğu akademik personel 1.267 kişiden oluşuyor. Üniversitelerden ihraç edilen personel listesi için TIKLAYIN !

Aynı kararnamelerden 675 sayılı olanının 3 ve 4 nolu ekli listeleri ile daha önce KHK ile ihraç edilen çalışanlar, listelerden çıkartılarak hakları iade edilmektedir. 5 nolu ekli liste ile ise Yurtdışında bulunan öğrencilerden FETÖ/PDY ile ilişiği bulunanları kapsamakta olup, bu gibilerin öğrencilikle ilişiği kesilmiştir. 6 nolu ekli liste,  yurt dışı öğrencilikle ilgili düzeltme listesini, 7 nolu ekli liste kapatılan medya kuruluşları ile ilgili olup, 8 nolu liste ise listeden çıkartılan medya kuruluşlarını içermektedir.

Benzer Konular

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.