Tübitak Uluslararası Proje Çağrısı

Tübitak Uluslararası Proje Çağrısı

tubitak

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) ile Fransa Ulusal Araştırma Ajansı (Agence Nationale de la Recherche – ANR) arasında gerçekleştirilen protokol çerçevesinde 2017 – 2020 yılları arasında ortak olarak gerçekleştirilecek projeler desteklenecektir.

Fransız bilim insanları ile ortak araştırma gerçekleştirmek isteyen Türk bilim insanları TÜBİTAK ‘a elektronik başvuru sistemi (http://uidb-pbs.tubitak.gov.tr/) üzerinden incelenmek üzere, Fransa’daki proje ortaklarının ise ANR’den temin edecekleri proje öneri formunu doldurarak ANR’ye teslim etmeleri gerekmektedir. Süreç çift taraflı işleyeceğinden başvuruda Fransız proje ortağının Türk Proje Partnerini yine Türk proje ortağının Fransız Proje Partnerini başvuruda mutlak surette bildirmesi gerekmektedir. Tek taraflı başvurular geçerli kabul edilmeyecektir.

ANR ve TÜBİTAK tarafından yapılacak ayrı ayrı değerlendirmeler sonucunda iki taraftan da   onay alan projeler destek kapsamına alınacaklardır.

Proje Konuları

Projeler aşağıdaki konular ile sınırlı ve en fazla 36 ay süreli olabilecektir.

  • Deniz Jeobilimleri (Marine Geosciences);
  • Sismik Riskler (Seismic risks);
  • Deniz Ekosisteminin Sürdürülebilir Gelişimi (Sustainable development of Marine ecosystem);
  • Beşeri Bilimler (Human Science and Humanities);
  • Enerji (Energy);
  • Bilgi ve İletişim Teknolojileri (ICT).

Karşılıklı ziyaretlerde, bir yönden diğer yöne (Fransa’dan Türkiye’ye ya da Türkiye’den Fransa’ya) yapılacak ziyaretlerde toplam ikamet süreleri bir yıl içinde 60 günü geçmeyecektir. Fransa’ya proje kapsamında gerçekleştirecekleri bilimsel ziyaretleri için, uluslararası seyahat masraflarına ek olarak 80 Euro/gün gündelik ödenecektir.

2545 kodlu program için son başvuru tarihi 8 Nisan 2017’dir.

Proje Bütçesi “Beşeri Bilimler” alanındaki projeler için 360.000 TL, diğer çağrı öncelikli alanlarındaki projeler için 720.000 TL’dir.

kaynak :

http://www.tubitak.gov.tr/tr/kurumsal/uluslararasi/ikili-proje-destekleri/2545/icerik-proje-basvuru-cagrisi

http://www.tubitak.gov.tr/tr/duyuru/tubitak-fransa-anr-ortak-proje-basvuru-cagrisi-acildi

http://uidb-pbs.tubitak.gov.tr/

Benzer Konular

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.