Sistemler, Konseptler ve Entegrasyon Paneli

Sistemler, Konseptler ve Entegrasyon Paneli

 Bir  Kuzey Atlantik Paktı / North Atlantic Treaty OrganizationNATO organizasyonu olan Science and Technology Organization (STO)  kapsamında Sistemler, Konseptler ve Entegrasyon Systems, Concepts and Integration – (SCI) Paneli’nin 38. toplantısı 24 – 28 Ekim 2016 tarihlerinde Dresden/ALMANYA’da düzenlendi.

Paneli’in çalışmalarına katılabilmek için; YÖK’ün sitesinde yayınlanan, EK (B ve C)  formlarının doldurularak SSM Teknoloji Yönetimi D.Bşk.lığına iletilmesi gerekmektedir.

NATO STO Uzmanlar Toplantısı (RSM) ve Eğitim Serisi (RLS) çalışmalarına katılmak isteyenlerin ise, https://www.sto.nato.int/Paqes/collaboration-support-office.aspx http://www.cso.nato.int adresindeki “Activities” bölümünde duyuruları takip ederek elektronik ortamda da kayıt yaptırmaları gerekliliktir.

Gizlilik söz konusu olduğunda, NATO Güvenlik Kleransı zorunlu olduğundan, kleransı bulunmayan kişiler için Dışişleri Bakanlığı NATO Kuzey Atlantik Antlaşması Teşkilatı Merkez Kurulu Başkanlığına (Tel. No: 0 312 2921683 veya 2921684) müracaat edilerek faaliyet süresince “NATO GİZLİ (NATO SECRET)” gizlilik derecesini haiz klerans alınması (klerans verilmesi süreci yaklaşık 5 ay sürmektedir) gerekmektedir.

Söz konusu faaliyetlere katılma yönünden SSM‘den herhangi bir maddi destek verilmeyeceğinden, katılım masraflarının ilgili personelin mensubu bulunduğu kurum/kuruluş ve/veya bizzat kendisi tarafından karşılanacaktır.

kaynak : yok.gov.tr

Benzer Konular

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.