Sınavsız İkinci Üniversite Okumak İster misiniz ?

ikinci-uni

Sınavsız İkinci Üniversite Okumak İster misiniz ?

Herhangi bir lisans / ön lisans programı mezunu ya da öğrencisi iseniz eğer ilgi duyduğunuz farklı  bir alanda tekrar sınavlara girip üniversite okumak çok da çekici gelmeyebilir. Ancak Anadolu Üniversitesi;

  • Herhangi bir lisans programı mezunlarına ya da öğrencilerine lisans veya önlisans,
  • Herhangi bir ön lisans programı mezunlarına ya da öğrencilerine ön lisans programlarına doğrudan kayıt yaptırma olanağı sunuyor.

Anadolu Üniversitesi, Açık Öğretim Fakültesi (AOF), İktisat Fakültesi, İşletme Fakültesi aracılığıyla, Açık Öğretim yöntemiyle sağladığı yüksek öğrenim hizmeti, özellikle öğrenme ihtiyaçlarını karşılamak isteyen üniversite mezunları için iyi bir alternatif. Elbette ikinci üniversite kapsamında alınan diplomaların örgün program diplomalarından herhangi bir farkı bulunmuyor ve diplomalar örgün program mezunlarıyla aynı hakları kazanmanıza olanak veriyor.

İkinci Üniversite Kapsamında kayıt yaptırılabilecek ön lisans ve lisans programları için TIKLAYIN !

Muaf Olunacak Dersler

İkinci Üniversite kaydıyla birlikte, zaten bir ön lisans / lisans programı mezuniyeti söz konusu olduğu için, bazı derslerden muafiyet konusu gündeme gelmektedir. Anadolu Üniversitesi tarafından yapılan duyuruya göre;

  • Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi I – II
  • Türk Dili I – II
  • Yabancı Dil I – II
  • Temel Bilgi Teknolojileri I – II

2016 – 2017 öğretim yılında, yukarıdaki derslerinden muafiyet sağlanabilecektir. Bunun için kayıttan hemen sonra muafiyet başvurusu yapmak gerekmektedir. Muafiyet için son başvuru 9 Eylül 2016 tarihidir.

İkinci Üniversite Ücretler

İkinci Üniversite kapsamında, Açık Öğretim programlarında 2015 – 2016 için; dönem öğretim gideri olarak 205 TL ve dönem öğrenci katkı payı olarak ise 35,50 TL olmak üzere toplam 240,50 TL öğrenim ücreti ödenmekteydi. 2016 -2017 öğretim yılında henüz Bakanlar Kurulu yeni ücretleri belirlemedi.

İkinci üniversite başvuruları 31 Ağustos – 8 Eylül 2016 tarihleri arasında yapılabilecektir. Mazeretli başvuruları ise 9 Eylül tarihindedir.  Başvurular öncelikle internet üzerinden http://aof.anadolu.edu.tr adresine yapılacak ve sonrasında klavuzda belirtilen belgelerle herhangi bir AÖF bürosundan tamamlanacaktır. Gerekli ödemeleri, zamanında yapmayan öğrenciler haklarını kaybedeceklerdir.

İkinci Üniversite Başvuruları Klavuzu için TIKLAYIN !

Kaynak: Anadolu.Edu.Tr

Benzer Konular

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.