Elginkan Vakfı Burs Duyurusu

Elginkan Vakfı Burs Duyurusu

elginkan-vakfi

Lisans Bursu

Elginkan Vakfı maddi desteğe ihtiyaç duyan, başvuruyu gerçekleştirdiği an itibariyle 23 yaşını aşmamış, ara sınıf öğrencileri için genel not ortalaması 2,50’nin üzerinde, kamu veya özel herhangi bir kurumdan karşılıksız burs (KYK’dan geri ödemeli alabilir) almayan Üniversitemiz öğrencilerine burs imkânı sunmaktadır.

Burs programında yer alan üniversiteler İstanbul Teknik Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi ve Celal Bayar Üniversitesi’dir. Bursiyer sayısı 2015-2016 eğitim döneminde her üniversiteden 25 kişi olmak üzere toplam 175 kişiye yükseltilmiştir.

Elginkan Vakfı Bursu 12 ay süreyle verilmektedir. 2015-2016 eğitim öğretim döneminde lisans öğrencilerine yönelik Elginkan Vakfı Bursu 350 TL/Ay’dır. Burs imkânından yararlanmak isteyen öğrencilerin üniversitelerinin ilgili bölümlerine müracaat etmeleri gerekmektedir. ( Sosyal Destek Birimleri, Rehberlik Birimleri )

Yüksek Lisans Bursu

Üniversitelere bağlı enstitülerde lisansüstü eğitim (tezli yüksek lisans ve doktora) yapan başarılı ve maddî imkânı kısıtlı olan öğrencilere başvurmaları halinde karşılıksız burs verilir. Tezli yüksek lisans için öğrencinin lisans mezuniyet genel not ortalamasının en az 3.00/4.00 veya 75/100; doktora için de yükseklisans genel not ortalamasının en az 3.20/4.00 veya 80/100 olması şarttır. Başvuruların değerlendirilmesinde akademik özgeçmiş ve lisansüstü eğitim konusunun ülkemizin kültürel gelişimine ve sanayinin bilimsel ve teknolojik gelişimine katkısı dikkate alınır.

DİĞER ŞARTLAR VE ÖZELLİKLER

Vakıf burslarına başvuru tarihinde adayların; lisans eğitimi düzeyinde 22; tezli yüksek lisans düzeyinde 26; doktora düzeyinde 28 yaşından büyük olmamaları şarttır. Askerlik görevini uzun süreli olarak yapmış erkek adaylara 2 yaş daha eklenir. Lisansüstü burslarına başvurularda adayların tez danışmanları ya da diğer öğretim üyelerinden talep ederek alacakları, Vakfa hitaben yazılmış bir tavsiye mektubu aranır.

Benzer Konular

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.