Burs Duyurusu : NEF Vakfı Eğitim Bursu

Burs Duyurusu : NEF Vakfı Eğitim Bursu

business6

NEF Vakfı, Türkiye genelinde 114 devlet üniversitesine yaptığı çağrı ile uygun öğrencilere burs imkanı sağlıyor.

T.C. Vatandaşı, okumaya istekli, maddi durumu yetersiz, başka bir kurumdan burs almayan (KYK Bursu da dahil !), disiplin cezası almamış,  ara sınıfta okuyanlar için en düşük, 4.00 üzerinden  2.00 ortalaması olan, Lisans ya da ÖnLisans  öğrencilerine destek olmak için burs sağlanacaktır.

Burs Süreci

Burs Süreci şöyle işlemektedir.

Burs başvurumuzun ilk aşaması için burs başvuru formunu doldurmanız yeterlidir . Daha sonra taratıp info@nefvakfi.org adresine e-mail atabilirsiniz. Nef Vakfı yetkilileri mümkün olan en kısa zamanda dönüş yapacaktır.

  • Öncelikle burs ofislerimiz tarafından, Başvuru formları değerlendiriliyor.
  • Üniversitelerin ilettiği ya da doğrudan iletilen başvurular arasından ön eleme yapılıyor, asil ve yedek öğrenciler belirleniyor.
  • İlk aşamada ki inceleme sonuçları olumlu olan adaylarımıza belirtmiş oldukları iletişim bilgilerinden ulaşılarak Kasım ayı içerisinde evraklar isteniyor ve burs başvuru formunda beyan edilen bilgilerin doğruluğu teyit ediliyor.
  • Aday öğrencilerden gerekli evraklar istenip, evraklarla başvuru formunda beyan edilen bilgilerin doğruluğu teyit ediliyor.
  • Burs almaya hak kazanan öğrencilere bilgilendirme yapılıyor. Eğitim öğretim dönemi başında burs işlemleri başlatılıyor.
  • 12 boyunca burs desteği sağlanıyor.

Burs Başvuru Formu için TIKLAYIN !

Benzer Konular

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.