Bozok Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Bahar Dönemi Duyuru

Bozok Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Bahar Dönemi Duyuru

Bozok Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü 2016 – 2017 Bahar yarıyılı T.C. ve Yabancı Uyrukulu öğrencilere yönelik Yüksek Lisans ve Doktora ile Yatay Geçiş kontenjanları yayınlandı.

Başvurular 19 Aralık 2016 tarihinde başlayacak olup, 23 Aralık 2016 tarihi saat 17:00‘a kadar sürecektir.

Fen Bilimleri Enstitüsü Kontenjan ve Koşulları için TIKLAYIN !

Fen Bilimleri Enstitüsü Yatay Geçiş  için TIKLAYIN !

Genel Başvuru Ön Kayıt için TIKLAYIN !

Yatay Geçiş Başvurularının ŞAHSEN yapılması gerekmektedir.

Açıklamalar :

  • Önkayıt başvuru formu doldurulurken; adayların dikkat etmesi gereken hususlar; öncelikle mozilla firefox’un son sürümü veya google chrome kullanarak doldurulması gereken zorunlu alanlar doldurmalı, tüm bilgiler doldurulduktan sonra fotograf yüklenmeli(yüklenecek fotograf vesikalık fotograf boyutunda ve jpg formatında olmalıdır.), doldurulması zorunlu olmayan alanlar “#” işareti ile gösterilmiş ve bu alanların doldurulması zorunlu değildir.

 

  • Adaylar, önkayıt başvuru formunda lisans/yüksek lisans mezuniyet notlarının 100’lük sisteme çevrilmiş halini girmelidirler.

 

  • Elektronik ortamda istenilen bilgilerde ve kayıt esnasında istenilen belgelerde yanlış beyanda bulunanlar, tahrifat yapanlar ile ilanda belirtilen şartları taşımayanlar başarılı olsalar dahi kayıtları yapılmayacak olup, bu şekilde aday kaydı veya kesin kaydı yapılmış olan öğrencilerin de kaydı silinecektir.

 

  • Tezsiz yüksek lisans programları hariç, aynı anda birden fazla lisansüstü programa kayıt yaptırılamaz ve devam edilemez. Bu nedenle enstitümüzde kesin kayıt hakkı kazanan aday öğrenciler; başka bir yerde tezsiz yüksek lisans programları hariç, lisansüstü programa kayıtlı olmaları halinde; kayıtları enstitümüz tarafından gerçekleştirilmeyecek olup, bu şekilde aday kaydı veya kesin kaydı yapılmış olan öğrencilerin de kayıtları silinecektir.

Benzer Konular

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.