Abdullah Gül Üniversitesi Lisansüstü Başvuruları

Abdullah Gül Üniversitesi Lisansüstü Başvuruları

Abdullah Gül Üniversitesi bünyesinde bulunan Fen Bilimleri Enstitüsü’ne ön başvurular başladı. Başvurular arasında yapılacak, ön değerlendirme sonrasında “mülakata çağrılan adaylar” aşağıda belirtilen tarih ve yerde mülakat sınavına gireceklerdir. AGÜ- İMS (İngilizce Muafiyet Sınavı)’ye girecek adaylar için sınav bilgileri aşağıdadır.

Başvuru Tarihleri : 15 Kasım 2016 – 13 Ocak 2017

AGÜ- İMS (İngilizce Muafiyet Sınavı) : 17 – 18 Ocak 2017 Abdullah Gül Üniversitesi Kocasinan / Kayseri

Mülakat Tarihleri : 18 Ocak 2017 – 14:00 – 16:00 Saatleri Arası

Kayıt Tarihi : 31 Ocak 2017 – 1 Şubat 2017

BAŞVURU KOŞULLARI

* Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitim Giriş Sınavı (ALES) SAY puanının en az 70 olması, Graduate Record Examination (GRE) genel sınavından eski puan türünde en az 680, yeni puan türünden en az 153 olması, Graduate Management Admission Test (GMAT) sınavından en az 500 olması gerekir.

* Doktora Programına Lisans diplomasıyla başvuranların Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitim Giriş Sınavı (ALES) SAY puanının en az 80 olması, Graduate Record Examination (GRE) genel sınavından eski puan türünde en az 720, yeni puan türünden en az 156 olması, Graduate Management Admission Test (GMAT) sınavından en az 590 olması ve Lisans mezuniyet not ortalamasının en az 3.0/4.0 olması gerekir.

* Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitim Giriş Sınavı (ALES) puanı veya  Graduate Record Examination (GRE) genel puanı veya Graduate Management Admission Test (GMAT) puanı, sınav sonuçları sınav tarihinden itibaren 3 yıl geçerlidir.

Aşağıdaki Dil Puanlarından Birisinin Alınmış Olması Gerekmektedir:

* TOEFL Puanı: En az 87 IBT

* ÜDS, KPDS, YDS, e-YDS Puanı: En az 73 (Sınav tarihinden itibaren 4 Yıl geçerlidir)

* PTE: En az 74

* AGÜ IYS: En az 70 (Bütün Dil Katagorilerinde)
-AGÜ IYS sadece Yüksek Lisans başvuruları için geçerlidir. Doktora programlarına başvuru için diğer dil puanlarından birisi kullanmalıdır.

* Yabancı Uyruklu öğrenciler için ; GAT-Accumulative Percentile” skoru olarak asgari %70 puana sahip olmaları gerekmektedir.

Yapılacak değerlendirmeler sonucunda 2016 – 2017 Bahar Dönemi için Abdullah Gül Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsüne Yüksek Lisans, Doktora Programlarına T.C. ve Yabancı Uyruklu öğrenciler ile Yatay Geçişi sonucu öğrenci kabulü gerçekleştirilecektir.

Kontenjanlar için TIKLAYIN !

Ön Başvuru için TIKLAYIN !

Benzer Konular

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.